انواع بيماري هاي مقعدي
علائم بواسیر داخلی چیست؟

علائم بواسیر در حالت کلی مواردی مشخص هستند اما فهمیدن درست این علائم کمی کار را سخت می کند. بواسیر همیشه با علائم همراه نیست و ممکن است بدون اینکه متوجه شوید به بواسیر مبتلا شوید. اما معمولا علائم بواسیر با موارد زیر شناخته می شود.

 • احساس درد، ناراحتی و خارش در اطراف مقعد
 • مشاهده خون در مدفوع در کاسه توالت یا دیدن خون در لباس
 • مشاهده برآمدگی های مرطوب به رنگ بنفش یا آبی در اطراف لبه های رکتوم

علائم بواسیر در حالت کلی مواردی مشخص هستند اما فهمیدن درست این علائم کمی کار را سخت می کند. بواسیر همیشه با علائم همراه نیست و ممکن است بدون اینکه متوجه شوید به بواسیر مبتلا شوید. اما معمولا علائم بواسیر با موارد زیر شناخته می شود.

 • احساس درد، ناراحتی و خارش در اطراف مقعد
 • مشاهده خون در مدفوع در کاسه توالت یا دیدن خون در لباس
 • مشاهده برآمدگی های مرطوب به رنگ بنفش یا آبی در اطراف لبه های رکتوم

 

علائم بواسیر

چه زمانی باید با دکتر تماس بگیرید؟

حتی زمانی که هنوز درباره مبتلا شدن به بواسیر مطمئن نیستید و درباره علائم بواسیر شک دارید، باید با پزشک متخصص تماس بگیرید و درباره خونریزی رکتوم از وی بپرسید. خونریزی علاوه بر علامت بواسیر می تواند نشانه بیماری هایی مانند پولیپ روده بزرگ، بیماری کرون، دیورتیکولیت و سرطان کولورکتال باشد.

همچنین شکاف ها و شقاق مقعدی می تواند علت درد و خونریزی باشد. بنابراین بهتر است برای تشخیص درست و درمان مناسب هر چه زودتر با پزشک متخصص خود تماس بگیرید و از همه این موارد اطمینان حاصل کنید.

اگر بواسیر شما بسیار دردناک است، یا بعد از درمان هنوز احساس می کنید که دردتان کمتر نشده، باز بهتر است با پزشک خود در باره همه این موارد صحبت کنید. همچنین می توانید با سایت دکتر درد در نشانی drdard.ir مشورت کنید.

نشانه های بواسیر

نشانه های بواسیر

نشانه های بواسیر با توجه به نوع بواسیر شما متفاوت است ولی در حالت کلی، ممکن است با نشانه های زیر همراه باشد.

 • خونریزی بدون درد در طی حرکات روده – ممکن است مقدار کمی خون قرمز روشن در کاسه توالت یا لباس تان ببینید.
 • خارش یا سوزش در ناحیه مقعد
 • درد یا ناراحتی
 • تورم در اطراف مقعد
 • ممکن است توده ای در نزدیکی مقعدتان ایجاد شود که حساس یا دردناک باشد. همچنین ممکن است خونریزی ترومبویی یا لخته ای داشته باشید.

نشانه های بواسیر معمولا به ناحیه آسیب دیده بستگی دارد.

بواسیر داخلی در داخل رکتوم اتفاق می افتد و قابل دیدن و احساس کردن نیست و به ندرت باعث ناراحتی می شود. ولی عبور مدفوع از این ناحیه می تواند به این قسمت فشار بیاورد و ایجاد خارش کند. این فشار آوردن ها و خارش ها می تواند به سطح رکتوم آسیب بزند و باعث خونریزی آن محل شود.

گاهی اوقات، فشار آوردن می تواند باعث ایجاد یک بواسیر داخلی از طریق بازوی مقعدی شود که به آن هموروئید پیشانی یا پرولاپس می گویند و می تواند دردناک و تحریک کننده باشد.

بواسیر خارجی نیز در زیر پوست اطراف مقعد ایجاد می شود و موقع تحریک، این نوع بواسیر می تواند با خارش یا خونریزی همراه باشد.

بواسیر یا هموروئید ترومبوز نیز هنگامی ایجاد می شود که در بواسیر خارجی، خون به صورت لخته شده در بیاید است و لخته های خونی در اطراف مقعد سفت تر شوند که این لخته ها می تواند باعث درد شدید، تورم، التهاب و ایجاد یک توده سفت در نزدیکی مقعد شود که همه این ها نشانه های بواسیر خارجی و ترومبوز است.

علائم بواسیر داخلی چیست؟

علائم بواسیر داخلی چیست؟

علائم بواسیر داخلی چیست؟ با توجه به اینکه بواسیر شما در چه مرحله ای باشد علائم بواسیر داخلی نیز متفاوت خواهد بود. اگر بواسیر شما در مرحله ابتدایی خود است و فقط اندکی خارش و تورم را در ناحیه مورد نظرتان حس می کنید و رفته رفته ترشح های مدفوعی که گاهی با خونریزی همراه است تجربه می کنید، بدانید که بواسیر شما هنوز حادتر نشده و علائم بواسیر داخلی در شما آشکار شده است.

اما اگر بیماری شما پیشرفت کند و مقدار خونریزی زیادتر شود و اگر عمل بواسیر انجام نشود می تواند حتی باعث کم خونی مفرط شما و مرگ تان شود. بدانید که علائم بواسیر  داخلی شما از مرحله بواسیر داخلی گذشته و به مرحله بواسیر خارجی رسیده است. در این مرحله توده ای گوشتی از مقعدتان بیرون می زند که هر کاری کنید به داخل نمی رود و مجبورید با دست فشار دهید تا به داخل و محل اصلی اش برگردد.

 

علائم بواسیر بادی چیست؟

علائم بواسیر بادی چیست؟ بواسیر بادی یکی از بواسیرها است که خیلی شبیه قولنج است و گاهی تا پشت و حتی تا ستون فقرات تان بالا می رود و به نواحی اطراف مقعد و مقعدتان فشار زیادی وارد می کند. علاوه بر این از علائم بواسیر بادی می توان به شکم درد، نفخ و برخی مواقع اسهال خونی اشاره کرد.

همینطور بواسیر بادی در مواردی باعث سرایت به بقیه اندام های بدن مثل دست ها، مفصل ها، زانوها و پا می شود که موقع نسشتن و بلند شدن در زانوها و مفصل ها صدا می دهد. در ضمن یکی دیگر از علائم بواسیر بادی این است که کسانی که به آن مبتلا هستند به بی اختیاری مدفوع دچار می شوند و نمی توانند خودشان را کنترل کنند.

(0) نظر
برچسب ها :
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته اول خرداد 1398 هفته سوم بهمن 1397 هفته اول بهمن 1397 هفته دوم آذر 1397 هفته اول آذر 1397 هفته اول آبان 1397 هفته دوم مهر 1397 هفته اول مهر 1397 هفته دوم شهریور 1397 هفته اول شهریور 1397 هفته سوم مرداد 1397 هفته اول مرداد 1397 هفته سوم تیر 1397 هفته اول تیر 1397
موضوعات
بواسیر (13) بیماری های مقعدی (9) شقاق (5) کیست مویی (4) هموروئید (3) فیستول (3) خون در مدفوع (3) آبسه مقعدی (2) ورم مقعدی (1) لیفت سینه (1) بدون موضوع (41)
صفحه ها
درباره ما
فیدها
لینک ها
سئو خونریزی مقعدی بدون درد نشانه چیست ؟ درمان بواسیر درمان بواسیر با لیزر درمان قطعی بواسیر هایفوتراپی پروتز سینه قیمت پروتز سینه عوارض درمان شقاق با لیزر لیپوساکشن صورت درمان شقاق مزمن کرایولیپولیز قیمت دکتر زگیل تناسلی زگیل تناسلی چیست درمان زگیل تناسلی در مردان درمان با لیزر زگیل تناسلی زگیل مقعدی خفیف درمان زگیل واژن باربری غرب تهران باربری شرق تهران باربری همتا بار باربری تهران هزینه درمان بواسیر با لیزر
بواسیر
درمان فوری درد بواسیر درمان قطعی بواسیر آیا بواسیر درمان قطعی دارد؟ روش های درمان بواسیر تاریخچه بواسیر آیا بواسیر باعث سرطان می شود؟ آیا بواسیر ارثی است؟ علت بواسیر چیست بواسیر چیست؟ بواسیر شقاق در بارداری شقاق مقعدی چیست؟ علائم شقاق درمان شقاق مقعدی نوزاد درمان خانگی شقاق درمان شقاق درمان شقاق با لیزر علائم هموروئید علت ایجاد کیست مویی کیست مویی چیست؟ درمان خانگی بواسیر درمان قطعی بواسیر درمان بواسیر بواسیر چیست
کیست مویی
درمان کیست مویی با لیزر عمل کیست مویی کیست مویی در طب اسلامی کیست مویی بدخیم کیست مویی مقاوم چیست؟ کیست مویی در پشت علت ایجاد کیست مویی کیست مویی
هموروئید
هموروئید هموروئید چیست؟ علائم هموروئید انواع هموروئید هموروئید داخلی — هموروئید اینترنال هموروئید خارجی — هموروئید اکسترنال هموروئید در بارداری آیا هموروئید خطرناک است؟ اگر هموروئید درمان نشود؟ هموروئید بدون خونریزی
شقاق
شقاق شقاق چیست درباره شقاق مقعدی شقاق مزمن شقاق در کودکان شقاق در بارداری علائم شقاق علت شقاق روش های درمان شقاق مقعدی
بیماری های نشیمنگاه
بیماری نشیمنگاه انواع بیماری های مقعدی بیماریهای مقعدی بیماریهای مقعدی در زنان بهترین دکتر بیماریهای مقعدی درمان بیماریهای مقعدی فوق تخصص بیماریهای مقعدی کلینیک سامان ورم مقعدی ورم مقعدی چیست علت ورم مقعدی بهترین دکتر بیماریهای مقعدی درمان بیماریهای مقعدی فوق تخصص بیماریهای مقعدی درمان بیماریهای نشیمنگاه انواع بیماریهای نشیمنگاه کلینیک بیمارهای نشیمنگاه بیماریهای مقعدی
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 11733
تعداد نوشته ها : 66
تعداد نظرات : 0
X