انواع بيماري هاي مقعدي
از کجا بفهمیم که بواسیر داریم؟

همه کسانی که درد مقعدی را جس می کنند یا خونی در مدفوع خودشان مشاهده می کنند این سوال را می پرسند که از کجا بفهمیم که بواسیر داریم؟

بواسیر بیماری است که دارای علائم زیادی است و تشخیص آن برای خود بیمار بدون مراجعه به پزشک آسان تر است. البته باید دقت کنید که علائم بیماری با توجه به نوع آن، از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. احتمال داشتن بیماری دیگر با این علائم نیز وجود دارد.


همه کسانی که درد مقعدی را جس می کنند یا خونی در مدفوع خودشان مشاهده می کنند این سوال را می پرسند که از کجا بفهمیم که بواسیر داریم؟

بواسیر بیماری است که دارای علائم زیادی است و تشخیص آن برای خود بیمار بدون مراجعه به پزشک آسان تر است. البته باید دقت کنید که علائم بیماری با توجه به نوع آن، از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. احتمال داشتن بیماری دیگر با این علائم نیز وجود دارد.

با این حال دست به کار شدن فوری بعد از دیدن هر یک از نشانه های زیر به فرآیند درمان بواسیر در مرحله های ابتدایی پدید آمدن آن و جلوگیری از ظاهر شدن عارضه های بعدی کمک زیادی می کند. شما با توجه به این علائم ظاهری می توانید بفهمید که بواسیر دارید یا نه.

راه های فهمیدن اینکه بواسیر داریم؟

  1. مشاهده‌ خون در مدفوع در هنگام دفع: احتمالا برای شما نیز پیش آمده که با مشاهده قطرات خون در دستشویی در موقع دفع مدفوع یا بعد از آن بدون خبرداشتن از ناحیه خونریزی نگران شده باشید. مشاهده خون در مدفوع با رنگ قرمز روشن در منطقه مقعد به ویژه در موقع دفع مدفوع از آشکارترین نشانه های مبتلا شدن به بواسیر است که ابتدا در مقدار اندک کم و قطره‌ ای و در مرحله های در مقدار زیادتر ظاهر می شود. در نوع بواسیر داخلی مقدار خونریزی می‌ تواند به قدری زیاد شود که شخص را در معرض کم‌ خونی قرار ‌دهد. در برخی اوقات پزشک ها بعد از فهمیدن دلیل کم‌ خونی شدید بیمار، بواسیر مخفی در او را پیدا می‌ کنند. گفتنی است که خونریزی مقعدی همواره علامت بیماری بواسیر نیست و برای جداسازی و تشخیص درست آن از بقیه بیماری‌ های گوارشی باید تست های دقیق تری انجام شود.
  2. بیرون‌ زدگی گوشتی منطقه مقعد: احتمال دارد جمع شدگی خون و التهاب رگهای سیاهرگی منطقه مقعد باعث بیرون زدن بافت دریچه‌ ای آن شود. ظاهر بد و ناخوشایندی که در نتیجه‌ بیرون آمدن بافت درون مقعدی بر روی سوراخ انتهایی دستگاه گوارش پدید می آید سبب خجالت فرد از بیان بیماری خود با اعضای خانواده یا پزشک می شود. خجالت و ترس از سوء‌ ظن رابطه های جنسی نامتعارف از بزرگترین علت های کم توجهی به این بیماری است.
  3. درد مقعدی: با زیاد شدن بواسیر درد تیرکشنده‌ ای در منطقه مقعدی به ویژه در موقع نشستن‌ های طولانی مدت ایجاد می شود که برخی اوقات مقدار درد، بیمار را بیش از حد اذیت می کند. غالبا در بواسیر داخلی به خاطر کم بودن گیرنده‌ های پیام‌ آور درد در منطقه درون روده‌ ای، درد زیادی احساس نمی‌ شود. درد بیشتر در بواسیر خارجی خود را نشان می دهد.
  4. خارش منطقه مقعد: خارش مقعدی یک علامت کمتر رایج در بواسیر است که بیشتر در بواسیر خارجی ظاهر می شود. تورم پوست براثر ترشحات مخاطی اطراف بیرونی مقعد باعث خارش و تحریک فرد می‌ شود. دقت کنید که خارش مقعدی بیشتر در بیماری‌ های انگلی روده خود را نشان می دهد و اگر در بواسیر نیز دیده شود باید تست های انگلی هم برای تشخیص جداسازی انجام شود.
  5. بیرون آمدن ترشحات لزج بعد از دفع: در صورتی که به شستن منطقه مقعد خود بعد از دفع مدفوع دقیق شوید احتمال دارد شاهد ترشحات لزجی در اطراف این محل باشید که به‌ آسانی از روی پوست تمیز نمی‌ شوند و محل آصلی آنها از داخل مجرای مقعد است. این ترشحات مثل سفیده‌ تخم‌ مرغ هستند که براثر یبوست‌ های مزمن ایجاد می شوند که به خاطر کند شدن تحرکات روده‌ ای در پشت مدفوع جمع شده و بعد از دفع مدفوع از مقعد بیرون می آیند.
  6. دفع ناقص مدفوع: در بخش پایانی راست روده یک مجرا هست که در حد فاصله دو دریچه داخلی و خارجی واقع شده است. با رسیدن مدفوع درون این مجرا شخص حس دفع مدفوع می کند. در وضعیت نرمال مدفوع موجود در این منطقه باید به صورت کامل خارج شود ولی در صورت داشتن بواسیر عضلات دریچه‌ ای امکان تخلیه‌ کامل مجرا را نخواهند داشت و بیمار بعد از دفع مدفوع به خاطر تخلیه ناقص قسمت پایانی راست روده هنوز احساس دفع مدفوع خواهد کرد.
(0) نظر
برچسب ها :
صفحه نخست پست الکترونیک وبلاگ تبیان
نوشته های پیشین
هفته اول خرداد 1398 هفته سوم بهمن 1397 هفته اول بهمن 1397 هفته دوم آذر 1397 هفته اول آذر 1397 هفته اول آبان 1397 هفته دوم مهر 1397 هفته اول مهر 1397 هفته دوم شهریور 1397 هفته اول شهریور 1397 هفته سوم مرداد 1397 هفته اول مرداد 1397 هفته سوم تیر 1397 هفته اول تیر 1397
موضوعات
بواسیر (13) بیماری های مقعدی (9) شقاق (5) کیست مویی (4) هموروئید (3) فیستول (3) خون در مدفوع (3) آبسه مقعدی (2) ورم مقعدی (1) لیفت سینه (1) بدون موضوع (41)
صفحه ها
درباره ما
فیدها
لینک ها
سئو خونریزی مقعدی بدون درد نشانه چیست ؟ درمان بواسیر درمان بواسیر با لیزر درمان قطعی بواسیر هایفوتراپی پروتز سینه قیمت پروتز سینه عوارض درمان شقاق با لیزر لیپوساکشن صورت درمان شقاق مزمن کرایولیپولیز قیمت دکتر زگیل تناسلی زگیل تناسلی چیست درمان زگیل تناسلی در مردان درمان با لیزر زگیل تناسلی زگیل مقعدی خفیف درمان زگیل واژن باربری غرب تهران باربری شرق تهران باربری همتا بار باربری تهران هزینه درمان بواسیر با لیزر
بواسیر
درمان فوری درد بواسیر درمان قطعی بواسیر آیا بواسیر درمان قطعی دارد؟ روش های درمان بواسیر تاریخچه بواسیر آیا بواسیر باعث سرطان می شود؟ آیا بواسیر ارثی است؟ علت بواسیر چیست بواسیر چیست؟ بواسیر شقاق در بارداری شقاق مقعدی چیست؟ علائم شقاق درمان شقاق مقعدی نوزاد درمان خانگی شقاق درمان شقاق درمان شقاق با لیزر علائم هموروئید علت ایجاد کیست مویی کیست مویی چیست؟ درمان خانگی بواسیر درمان قطعی بواسیر درمان بواسیر بواسیر چیست
کیست مویی
درمان کیست مویی با لیزر عمل کیست مویی کیست مویی در طب اسلامی کیست مویی بدخیم کیست مویی مقاوم چیست؟ کیست مویی در پشت علت ایجاد کیست مویی کیست مویی
هموروئید
هموروئید هموروئید چیست؟ علائم هموروئید انواع هموروئید هموروئید داخلی — هموروئید اینترنال هموروئید خارجی — هموروئید اکسترنال هموروئید در بارداری آیا هموروئید خطرناک است؟ اگر هموروئید درمان نشود؟ هموروئید بدون خونریزی
شقاق
شقاق شقاق چیست درباره شقاق مقعدی شقاق مزمن شقاق در کودکان شقاق در بارداری علائم شقاق علت شقاق روش های درمان شقاق مقعدی
بیماری های نشیمنگاه
بیماری نشیمنگاه انواع بیماری های مقعدی بیماریهای مقعدی بیماریهای مقعدی در زنان بهترین دکتر بیماریهای مقعدی درمان بیماریهای مقعدی فوق تخصص بیماریهای مقعدی کلینیک سامان ورم مقعدی ورم مقعدی چیست علت ورم مقعدی بهترین دکتر بیماریهای مقعدی درمان بیماریهای مقعدی فوق تخصص بیماریهای مقعدی درمان بیماریهای نشیمنگاه انواع بیماریهای نشیمنگاه کلینیک بیمارهای نشیمنگاه بیماریهای مقعدی
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 11713
تعداد نوشته ها : 66
تعداد نظرات : 0
X